Uudised

Avaneb konkurss tegevusteraapia tudengite projektide rahastamiseks

Hea tudeng- kas sul on idee, mille teoks saamisel on takistuseks saanud rahastus? Nüüd on meil pakkuda lahendus, taotle rahastust Eesti Tegevusterapeutide Liidult!

11. märtsil avaneb Eesti Tegevusterapeutide Liidu konkurss tudengite projektide rahastamiseks. Tegemist on uue algatusega, millega Liit soovib iga-aastaselt toetada ühte või mitut tudengiprojekti, aidates kaasa tudengite ideede praktilise teostuseni jõudmisele, eesmärgiga edendada tegevusteraapia eriala ja tõsta ühiskondliku teadlikkust tegevusteraapiast

2024. aasta toetuste kogusumma on 150 eurot ja iga järgmise aasta summa koguneb Liitu kuuluvate tudengite aastatasudest, millest 50% tõstetakse projektide rahastuse fondi.

Projektitaotluste esitamise periood on 11.03.-10.04.2024 kell 23.59. Rahastuse taotlemiseks tutvu statuudiga Liidu kodulehel (ava statuut), et teha kindlaks, kas Sinu projekt vastab tingimustele.

Taotlemise üheks tingimuseks on kuulumine Eesti Tegevusterapeutide Liitu ja selle aasta taotlusvoorus osalemiseks on võimalik liiduga liitumise taotlus esitada koos rahastuse taotlusega. Pärast projektide esitamise tähtaega koguneb hindamiskomisjon ja vaatab esitatud taotlused üle. Kõikidele projektijuhtidele antakse hindamiskomisjoni otsusest e-maili teel teada.

Eesti Tegevusterapeutide Liit kohtus COTEC juhatusega

26. jaanuaril 2024 toimus Eesti Tegevusterapeutide Liidu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tegevusterapeudi eriala õppejõudude ning tudengite kohtumine Euroopa tegevusterapeutide ühenduse COTECi juhatusega. Külalised soovisid kuulda tegevusteraapia eriala arengutest ja õpetamisest Eestis, tutvusid õppehoonega ning jagasid inspireerivaid mõtteid, kuidas olla motiveeritud ning leida oma õpingutes ja töös jätkuvalt kinnitust sellele, kui suur jõud on peidus tegevuses. “Do you really believe in the power of occupation?“ COTEC juhatuse liige Ann-Marie Morrissey. Kohtumiselt jäi samuti kõlama sõnum sellest, kui oluline on tunda ja toetuda oma praktikas tegevusteraapia teooriatele, mis juhivad tegevusterapeuti oma praktikas, kõik me aegajalt tunneme väsimust ja justkui kaotame selle „kire/säde“ oma erialas, kuid kui meil on oma teooria, kui meil on usk TEGEVUSse, siis me inspireerume ning leiame uuesti selle sädeme, milleks on TEGEVUSes peituv supervõime. Tudengina sain osa võimestavast ning innustavast kohtumisest, mis pakkus väärtusliku infot ja võimalust luua rahvusvahelisi kontakte. Hea võimalus COTEC tegevustest osa saada ja suhelda teiste riikide tegevusterapeutidega on käesoleva aasta oktoobris toimuval esimesel Euroopa tegevusteraapia kongressil Poolas, https://ot-europe2024.com/. Veel on võimalus kongressile registreeruda ETLi liikme soodushinnaga, tudengitele on hind 170 eurot, eriala lõpetanutele 500 eurot.

Suvepäevad 2023

Suvepäevade asukoht muutus!

Head tegevusterapeudid ja tegevusteraapia tudengid!

Üldkoosolekul tekkis arutelu, et suvepäevad võiksid olla laupäeval ja pühapäeval. Suvepäevad toimuvad Teekalda Puhkemajas  https://teekaldapuhkemaja.ee/vahuri-maja/

Suvepäevad algavad 14.30 ja lõppevad 9.07.2023 kell 11.30. Majas on 14 voodikohta,  ülejäänud peavad ise madratsi ja voodiriided võtma. Voodikoha broneerimiseks tuleb maksta osalustasu ja teavitada meili teel juhatust.

Suvepäevade osalustasu hinnad on järgmised:

  1. 2023.a lõpetaja tasuta
  2. ETLi liikmed (tudeng 10 ja teised 25)
  3. mitteliikmed (tudeng 30 ja teised 50)

Hind sisaldab majutust ja toitlustust.

Osalustasu kanda hiljemalt 01.07.2023 kontonumbrile: MTÜ Eesti Tegevusterapeutide Liit, EE171010220263626224 (SEB). Selgitusse panna nimi + suvepäevad

Kohapeal on võimalik soetada endale ETL logoga meeneid (https://tegevusterapeudid.ee/meened/)

Toredate kohtumisteni!

ETL juhatus

Maailma tegevusteraapia päeva tähistamine

27.10.2021 tähistati ülemaailselt maailma tegevusteraapia päeva. Selle aasta maailma tegevusteraapia päeva teema “Kuulu. Jää iseendaks” kutsub tähelepanu pöörama mitmekesisuse ja kaasamise tähtsusele ajal, mil me töötame koos kogukonna ja vastupidavuse tugevdamise nimel.

Päeva tähistamise puhul jagati Eesti Tegevusterapeutide Liidu facebooki lehel teiste asutuste postitusi seoses antud päevaga ning samuti tegevusteraapia tudengite poolt ettevalmistatud ettekandeid. 

Päeva ühine tähistamine toimus Zoomis, kus sai kuulata Belgia tegevusterapeuti Wendy Van Wuytswinkel kogemust vanglas tegevusterapeudina töötamisest ning Kreeka tegevusterapeut Σίμος Μπάτζιος (Symeon Batzios) kogemust töötamisest Kreekas lastega. Üritusel osales kokku 53 erinevat inimest ning üritusel osaleti nii diivanilt, arvuti eest kui ka saunast. 

Sügisel avatakse tegevusterapeudi õppekava Kohtla-Järvel

2020. aastal avab Tallinna Tervishoiu Kõrgkool tegevusterapeudi õppekava Kohtla-Järvel!

Tegevusterapeudiks saab õppida väga mugavalt ja õppijasõbralikult – teooriaõpe toimub peamiselt elektroonilisi vahendeid kasutades. Praktikumid toimuvad Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Tallinna või Kohtla-Järve õppehoones, kus on tipptasemel simulatsioonid harjutamiseks.

NB! Infoseminar eriala ja õppetöö kohta toimub 5. juunil veebipõhiselt. Jälgi infot FB grupis “Tegevusteraapia Kohtla-Järvel” ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli kodulehel www.ttk.ee!

Ootame Sind õppima tegevusterapeudiks Kohtla-Järvel! 🙂

Tegevusterapeutide suvepäevad, 4.-5. juuli

Hea tegevusterapeut! ✨

Praegune olukord riigis on kõik küll peapeale pööranud, aga meie oleme optimistlikud ja loodame, et juuliks on olukord selgem ja saame pidada juba neljandat aastat järjest suvepäevi. ⛱ Selleks, et Lõuna-Eestis tegutsevaid tegevusterapeute ka üle pika aja näha oleme otsustanud sel aastal suvepäevad korraldada Merelaiu Puhekülas Pärnu maakonnas. 🌊☀️

📋 Suvepäevade orienteeruv ajakava:
Laupäev 04.07
12:00 Kogunemine ja kerge lõuna
13:00 Töötoad
16:30 Õhtuoode
17:00-19:30 Paadisõit merel (sõtlub ilmast)
20:00 Õhtusöök
21:00 Vabalava ja vabakava
Pühapäev 05.07
9:00 Hommikusöök
10:30 Ühistegevused
13:00 Soovijatega ühislõuna suvepealinnas
(ajakavas võib tulla muudatusi)

🎓 Kuna hetkel on ebaselge ka see, kas ja kuidas lõpuaktused toimuvad, siis Liidu poolsed õnnesoovid ja kingitused antakse kõikidele selleaastastele lõpetajatele üle suvepäevadel.

📍 Hetkel me osalustasusid koguma ei hakka, teeme seda siis kui on kindel, et saame suvepäevi kindlasti pidada. Osalustasude osas infoks: ETL-i liige 15€, mitteliige ja kaaslane 34€, laps 8€.
Koha suvepäevadel tagab osalustasu maksmine. Kohtade arv on piiratud.

Ja lõpetuseks – praegune eriolukord nõuab meilt kodus olemist ning kõige kirkamad riided kapis ootavad kandmist, siis esimest korda Eesti Tegevusterapeutide Liidu suvepäevade ajaloos on selleaastane suvepäevade teema hawaii.🌸

Edasilükkunud!

Eesti Tegevusterapeutide Liit ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkool kutsuvad osalema tasuta abivahenditeemalisel seminaril Abivahendid käppa!

Toimumisaeg: täpsustamisel
Asukoht: Ida-Tallinna Keskhaigla (Ravi 18, Tallinn), Väino Tuppitsa nimeline saal (H-korpus, I korrus)

Seminaril esinevad abivahendi tõendeid väljastavatele spetsialistidele suunatud ettekannetega sotsiaalkindlustusameti, abivahendikeskus Invaru ja AbikÄpp’i esindajad. Seminarilt saad vastused küsimustele, mis on abivahendisüsteem, kuidas täita abivahenditõendit ja millist kasulikku töövahendit saad kasutada, et lihtsamalt abivahendisüsteemis orienteeruda.

Osalemiseks täida registreerimisvorm siin: https://forms.gle/WGsE3qzryNLfnPEy6

Kohtade arv on piiratud!

89740890_240550060434755_8118239357745233920_n.jpg

ETLi 10. aasta juubeligala

26. oktoobril toimus Paide Muusika- ja Teatrimajas Eesti Tegevusterapeutide Liidu 10. aasta juubeligala. Kohale oli tulnud tegevusterapeute ja koostööpartnereid üle Eesti. Mõned üritusel osalejad sõitsid Paidesse juba keskpäevaks, et osaleda kvaliteedijuhendi koostamise töörühmas. Töörühma juhi Ida Joao-Hussari sõnul oli tegu huvitava ja produktiivse kohtumisega, osalejad andsid palju häid sisendeid ning moodustati kaks töörühma.✏️
Juubeligala avas oma kõnega esimees Grete Anton. Sõna sai ka Karin Lilienberg, kes rääkis MTÜ Eesti Tegevusterapeutide Liidu ja Akadeemiline Ühing Eesti Tegevusterapeudid ühinemisest 2009. aastal.
Oma ettekandega esines eesti viipekeele õppejõud Jari Pärgma, kellelt saime teada põnevaid fakte viipekeele kohta. Muuhulgas mängiti klassikalist ‘’Telefonimängu’’ viipekeeles. Loodetavasti jäid kõikidele osalejatele viipekeeles õpitud laused meelde.
Õhtujuhtide poolt viidi läbi oksjon, mille käigus oli võimalik endale osta äsja valminud Eesti Tegevusterapeutide Liidu uusi meeneid milleks on akupank, termos ja kott. Kogu oksjonilt saadud tulu läheb ETLi järgmise 10 aasta arengu toetamiseks. Soovime siinkohal veelkord õnne kõikidele, kes oksjonilt omale meene võitsid. 🎉
Esmakordselt Eesti Tegevusterapeutide Liidu ajaloos jagati välja tunnustused kolmes erinevas valdkonnas:
⭐️Aasta suunamudija: Grete Anton
⭐️Aasta superkangelane: Anne-Mari Rebane
⭐️Silmapaistev saavutus: Dementsuse valdkonnaga seotud arendus ja- teavitustöö. Hanna-Stiina Heinmets
⭐️Silmapaistev saavutus: abivahendite andmebaasi ja infolehekülje “AbikÄpp” loomine. Talvi Toom ja 2019. aasta tegevusteraapia 4. kursuse tudengid
⭐️Silmapaistev saavutus: tegevusteraapia igapäevases keskkonnas lisamine Haigekassa teenuste nimekirja. Mariliis Põld ja Heili Piilberg.
⭐️Silmapaistev saavutus: Tegevusteraapia õppekava ja eriala arendamine. Tegevusterapeudi õppekava õppejõud.
Kogu õhtu vältel pakkus muusikalist vahepala noortebänd Nelikõla. 🎶 Pidu oli meeleolukas ja viimased külalised lahkusid tantsupõrandalt vahetult enne südaööd.
Ladusa õhtu kulgemise eest vastutasid õhtujuhid Aron ja Ingmar.
Täname kõiki, kes ürituse toimumisele kaasa aitasid: Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Teatrikohvik, Paide Nelja Kuninga SPA hotell, helitehnikud Andres-Raido Roosileht ja Kaarel Piibeleht.

Tegevusterapeutide suvepäevad 2019

Armsad tegevusterapeudid ja tegevusteraapia tudengid!

Loodetavasti olete juba endale ära märkinud, et 2.-3. augustil toimuvad tegevusterapeutide suvepäevad. Plaanis on maha pidada üks mõnus ja sisukas arutelu teemal ‘’Kas see, mida ma teen on tõesti tegevusteraapia?’’. Külalisesinejaks on sel korral Kairi Kuur-Gobbi, kes on lõpetanud tegevusteraapia eriala Oslo Ülikoolis. Lisaks teeb Grete Anton kokkuvõtte juunikuus Kreekas toimunud Euroopa sensoorse integratsiooni kongressil kuuldust. Reede õhtul on võimalik tantsu lüüa üllatusesineja saatel.
Lisaks on võimalik suvepäevadel tutvuda kohandatud mänguasjadega, huvilistel võimalus ka proovida.

Ühistegevusena on laupäeval kõigil soovijatel võimalus ette võtta kanuumatk. Sellest huvitatutel palun märku anda hiljemalt 22. juuliks, et saaksime broneerida vajaliku arvu kohti.
NB! ETL kompenseerib oma liikmetele kaanumatkast 10 eurot. ETLi liikmel tuleb soovi korral lisaks tasuda 10 eurot. Mitteliikmele maksab kanuumatk 20 eurot.

Suvepäevad saavad alguse 2. augustil, kogunemine algab juba kell 14:00, kuid ametlik algus on kell 17:00. Suvepäevad lõppevad Pihla puhkemajas kell 12:00 ning sellele järgneb kanuumatk soovijatega.

Asukoht: Pihla puhkemaja. Põltsamaa linnast 2,5 km kaugusel.

Osalustasu ETLi liikmele 15€
Osalustasu ETLi liikmele koos perega 35€
Osalustasu mitteliikmele 25€

Osalustasu sisaldab huvitavaid loenguid, ööbimist, õhtu- ja hommikusööki ning sauna.

Osalustasu maksta ETLi kontole, selgituseks suvepäevad + osaleja nimi:
MTÜ Eesti Tegevusterapeutide Liit
Kontonumber: EE171010220263626224 (SEB)

Kontakt: tegevusteraapia@gmail.com

Facebooki ürituse leiad siit: https://www.facebook.com/events/538855959984996/