Eesti Tegevusterapeutide Liidu tegevusterapeudi kutsete kutse andja õigused kehtivad kuni 11.04.2028.
6.taseme kutset antakse välja alates 23.05.2013 ja 7.taseme kutset seoses uue kutsestandardi loomisega alates 16.11.2023.
Seitsmendale tasemele vastab pikema töökogemusega eriala tippspetsialist, kes lahendab nii rutiinseid kui keerulisi tegevusteraapia valdkonna juhtumeid, juhendab tegevusteraapia eriala üliõpilasi ja/või nõustab teisi erialaspetsialiste ning juhib meeskonda ja arendab oma eriala.
Tegevusterapeut tase 6 kutsestandard on leitav siit: https://www.kutseregister.ee/ctrl/et/Standardid/vaata/11213667
Tegevusterapeut tase 7 kutsestandard on leitav siit: https://www.kutseregister.ee/ctrl/et/Standardid/vaata/11213687
Kutse taotlemise tasud: https://www.
Tegevusterapeudi kutsete kutsekomisjon: https://www.kutseregister.ee/ctrl/et/KAO/vaata/10469928?show_avalik=1#kao_kutsekomisjon
KUTSE ANDMISE VOORUD
Tegevusterapeut, tase 6 ja tase 7 kutse andmise ja taastõendamise voorud (toimuvad samaaegselt):
- IV voor: dokumentide vastuvõtt 03.03.2025-03.04.2025, intervjuud aprillis.
- V voor: dokumentide vastuvõtt 08.09.2025-09.10.2025.
Kutse andmise voorude kohta teavituse saamiseks täida ära järgnev vorm (link).
KUTSE TAOTLEMINE
Kutse andmine toimub vastavalt kutse andmise korrale (vaata siit) ja hindamisstandarditele (vt tase 6 siit ja tase 7 siit).
Dokumentide esitamine toimub avatud kutse andmise vooru ajal Eesti Tegevusterapeutide Liidu õpikeskkonnas: https://moodle.tegevusteraapia.ee/course/index.php?categoryid=1.
Antud keskonnas on üleval ka vajalikud dokumendipõhjad ja selgitused. Esitatud dokumentidest peavad olema digiallkirjastatud kutse taotlemise avaldus (taotleja poolt) ning tööandja tõend (Äriregistris esindusõigust omava isiku poolt). Juhul kui esitatud dokumentides on puudujääke siis antakse taotlejale täiendav aeg puuduste kõrvaldamiseks.
Tegevusterapeut, tase 6
Kutse taotlemise eeltingimused on:
1. kõrgharidus tegevusteraapias või Maailma Tegevusterapeutide Föderatsiooni (WFOT) tunnustusega õppekava läbimine;
2. vähemalt kuus kuud erialast töökogemust pärast erialase kõrghariduse omandamist vähemalt 0,5 koormusega viimase viie aasta jooksul;
3. erialane täiendkoolitus või tegevus koolitajana või avaldatud publikatsioonid/ õppematerjalid vähemalt 1 EAP ulatuses viimase kolme aasta jooksul.
Kutse taotlemiseks esitatavad dokumendid on:
a) vormikohane avaldus;
b) tegevusteraapiaalast kõrgharidust või WFOTi tunnustusega õppekava läbimist tõendavate dokumentide koopiad;
c) vormikohane täiendkoolituste aruanne ning täiendkoolitus(t)e läbimist tõendavate dokumentide koopiad või dokumendid tegevuse kohta koolitajana või avaldatud publikatsioonid või õppematerjalid;
d) vormikohane tööandjapoolne tõend erialase töökogemuse ja koormuse kohta viimase viie aasta jooksul;
e) vormikohane juhtumianalüüs.
Hindamismeetodid:
a) taotleja kirjalikult esitatud juhtumianalüüsi hindamine;
b) intervjuu taotlejaga;
Kutse taotlemine toimub 2 etapis:
1. kirjaliku juhtumi analüüsi esitamine – juhtumianalüüs peab vastama kutsestandardi kohustuslikele kompetentsidele; taotleja tõendab hinnatavaid kompetentse juhendi järgi koostatud juhtumi analüüsi tabelis;
2. intervjuu – taotleja tõendab kompetentse, esitades oma juhtumianalüüsi (aeg max 30 minutit) ja vastab suuliselt hindamiskomisjoni küsimustele vahetult või hindamiskomisjoni poolt etteantud ettevalmistusaja järel.
Juhtumi analüüsi valikul tuleb lähtuda järgnevast:
- juhtum on võetud taotleja viimase kahe aasta töökogemusest;
- juhtum peab olema valitud nii, et selle kaudu on võimalik kirjeldada kõigi nõutud kompetentside tegevusnäitajaid.
Tegevusterapeut, tase 7
Kutse taotlemise eeltingimused on:
1. tegevusteraapia magistrikraadi olemasolul vähemalt kolm aastat erialast töökogemust. Töökogemusest vähemalt kaks aastat peab olema vähemalt 0,5 töökoormusega viimase viie aasta jooksul. Kui erialase magistrikraadi omandamisest on möödas rohkem kui kolm aastat siis lisaks erialane täienduskoolitus või tegevus koolitajana või avaldatud publikatsioonid/ õppematerjalid vähemalt 4 EAP ulatuses (s.h. minimaalselt 50% tegevusteraapia valdkonnas ja ülejäänu seotuna teiste kompetentsidega) viimase viie aasta jooksul või;
2. tegevusteraapia magistrikraadi puudumisel kõrgharidus tegevusteraapias või Maailma Tegevusterapeutide Föderatsiooni (WFOT) tunnustusega õppekava läbimine ja vähemalt kuus aastat erialast töökogemust ja erialane täienduskoolitus või tegevus koolitajana või avaldatud publikatsioonid/ õppematerjalid vähemalt 4 EAP ulatuses (s.h. minimaalselt 50% tegevusteraapia valdkonnas ja ülejäänu seotuna teiste kompetentsidega) viimase viie aasta jooksul. Töökogemusest vähemalt kaks aastat peab olema vähemalt 0,5 koormusega viimase viie aasta jooksul.
Kutse taotlemiseks esitatavad dokumendid on:
a) vormikohane avaldus;
b) tegevusteraapiaalast kõrgharidust või WFOTi tunnustusega õppekava läbimist tõendavate dokumentide koopiad;
c) vastavalt eeltingimustele vajadusel vormikohane täiendkoolituste aruanne ning täiendkoolitus(t)e läbimist tõendavate dokumentide koopiad või dokumendid tegevuse kohta koolitajana või avaldatud publikatsioonid või õppematerjalid;
d) vormikohane tööandjapoolne tõend erialase töökogemuse ja koormuse kohta viimase viie aasta jooksul;
e) vormikohane juhtumianalüüs
f) vormikohane tegevusanalüüs, milles taotleja analüüsib oma viimase 5 aasta erialaga seotud tegevust vastavalt hindamisstandardis esitatud nõuetele ja toob välja arengusuunad.
Hindamismeetodid:
a) taotleja kirjalikult esitatud juhtumianalüüsi ja tegevusanalüüsi hindamine;
b) intervjuu taotlejaga;
Tegevusterapeut, tase 7 taastõendamine
Kutse taastõendamise eeltingimused on:
1. kehtiv tegevusterapeut tase 7 kutse;
2. vähemalt kolm aastat erialast töökogemust vähemalt 0,5 koormusega viimase viie aasta jooksul;
3. erialase magistrikraadi puudumisel või kui selle omandamisest on möödas rohkem kui kolm aastat siis erialane täienduskoolitus või tegevus koolitajana või avaldatud publikatsioonid/ õppematerjalid vähemalt 4 EAP ulatuses (s.h. minimaalselt 50% tegevusteraapia valdkonnas ja ülejäänu seotuna teiste kompetentsidega) viimase viie aasta jooksul.
Kutse taastõendamiseks esitatavad dokumendid on:
a) vormikohane avaldus;
b) vastavalt eeltingimustele vajadusel vormikohane täiendkoolituste aruanne ning täiendkoolitus(t)e läbimist tõendavate dokumentide koopiad või dokumendid tegevuse kohta koolitajana või avaldatud publikatsioonid või õppematerjalid;
c) vormikohane tööandjapoolne tõend erialase töökogemuse ja koormuse kohta viimase viie aasta jooksul;
d) vormikohane tegevusanalüüs, milles taotleja analüüsib oma viimase 5 aasta erialaga seotud tegevust vastavalt hindamisstandardis esitatud nõuetele ja toob välja arengusuunad.
Taastõendamine toimub ainult esitatud dokumentide põhjal.
KONTAKTISIK
Anne-Mari Rebane, mobiil +372 58138018, e-post: ttkutse@gmail.com